O firmie

Producent płytek ściennych i podłogowych

Ceramika Color Sp. z o.o. założona została w 2002 roku i od początku istnienia jest prywatnym przedsiębiorstwem. Biuro oraz zakłady produkcyjne zlokalizowane są w tzw. „polskim zagłębiu ceramicznym”, czyli w miejscowości Kopaniny k/Końskich w województwie świętokrzyskim.

Ceramika Color dużą wagę przykłada do rozwoju i ekologii swojego parku maszynowego. Modernizowane urządzenia to nie tylko spełnianie wymagań jakościowych i wzorniczych, ale także troska o środowisko naturalne. O jakości wyrobów Ceramiki Color świadczą liczne certyfikaty i atesty – w roku 2021 wprowadziliśmy we wszystkich zakładach należących do Grupy Końskie, systemy zarządzania jakością w zakresie produkcji i sprzedaży płytek ceramicznych w postaci certyfikatów ISO 9001:2015. Działania Grupy w ramach ochrony natury zostały potwierdzone dodatkowo Deklaracją Środowiskową III Typu (EPD).

Wysokie wyniki sprzedaży i ciesząca się popularność naszych kolekcji spowodowały, że w roku 2021 ruszyła budowa kolejnej linii produkcyjnej.

Spółka od lat kreuje trendy wytwarzanych wzorów na płytkach ceramicznych –współpracujemy z najlepszymi projektantami. W swoich kolekcjach stajemy się coraz odważniejsi – w naszej ofercie możemy znaleźć romantyczne, kwiatowe wzory, matowe monokolory. Oprócz wzorów carpetowych, prezentujemy płytki odwzorujące marmury kararyjskie, nieprzemijające beże i imitacje kamieni naturalnych.

Ceramika Color współpracuje z największymi sieciami marketów budowlanych i wyposażenia wnętrz, m.in. Castorama, Leroy Merlin czy OBI oraz szeroką siecią partnerów handlowych na terenie całej Polski.

Nasze marki

Ceramika Color Sp. z o.o. założona została w 2002 roku i od początku istnienia jest prywatnym przedsiębiorstwem. W 2008r. weszła do grupy z polsko-włoskim kapitałem, w skład której wchodzą: Ceramika Końskie Sp. z o.o.(płytki ścienne), Ceramika Stargres Sp. z o.o. (gres porcelanowy szkliwiony), Cotto Petrus Sp. z o.o. (biskwit) oraz StarDust Sp. z o.o. (granulat do produkcji gresu szkliwionego.)